powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 4 Czerwca 2023 r. Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie - 21 maja 2023 r.

 1. Z radością informujemy, że odnalazły się cztery zapomniane przedwojenne sztandary i chorągwie. Od najbliższej czerwcowej niedzieli będą noszone w procesji. Sztandar Niepokalanej, podpisany „Żywy Różaniec, Choroszcz 1939r”. będą nosiły osoby z KŻR. Chorągiew Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP będzie nosiła delegacja Rady Parafialnej. Chorągiew św. Stanisława Kostki z napisem „Młodzieżowa Służba Liturgiczna” będzie nosić delegacja młodzieży. Natomiast poszukujemy pana i dwóch kobiet do noszenia pięknego sztandaru podpisanego: „Krucjata Eucharystyczna – Rycerstwo Jezusowe”. Osoby zainteresowane tą zaszczytną funkcją prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dorosłych codziennie o godz. 17.30, dzieci szczególnie we czwartki zaś młodzież w piątki, bowiem wówczas schole śpiewają litanie.
 3. W tym tygodniu odbędą się dwie Msze Święte patronalne: w poniedziałek mieszkańcy bloków przy ul. Powstania Styczniowego na osiedlu Wichrowe Wzgórza będą prosić o wstawiennictwo św. Ritę. Tego dnia wszyscy przynoszą do kościoła do poświecenia róże św. Rity. Natomiast we środę o godz. 19.00 mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami polecać się będą opiece NMP Wspomożycielki Wiernych.
 4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców błoków przy ul. Sienkiewicza nr 27, 27a i 29. Zachęcamy do wpisywaniu własnych intencji.
 5. Od minionego piątku bezpośrednio po nabożeństwie majowym trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Uczestnicząc w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
 6. Przypominamy, że Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie czeka na nas przez cały czwartek, zaś w piątek od godziny 15.00 do nabożeństwa majowego.
 7. W dniu 27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. W tej intencji, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy pracują lub pracowali w jednostkach samorządowych na Mszę Świętą w najbliższy piątek 26 maja o godzinie 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zdrowia, wytrwałości i powodzenia w trudach codziennej i odpowiedzialnej pracy w kierunku rozwoju naszej Gminy Choroszcz.
 8. Również w piątek przepada Dzień Matki. Dlatego o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo majowe a następnie sprawowana będzie Msza Święta w intencji wszystkich matek. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych rodzicielek; żyjących i tych, które zakończyły już ziemską wędrówkę. Nie zapomnijmy w tym dniu o kwiatach dla naszych mam.
 9. W sobotę o godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza Święta w Wigilię Zesłania Ducha Świętego bezpośrednio po niej odbędzie się czuwanie zakończone namaszczeniem olejem z Ziemi Świętej i rozlosowaniem przez wszystkich uczestników tekstów Pisma świętego. Intencja Eucharystii - O odnowienie Darów Ducha Świętego dla wszystkich parafian. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy a szczególnie osoby przygotowujące sie do sakramentu bierzmowania. Wigilijne czuwanie będzie przygotowane i prowadzone przez wszystkie schole, chóry i scholki. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w ten szczególny wieczór.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszach świętych o godz. 12.15 i 14.00 odbędą się uroczystości dwóch grup tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci spotykają się przed kościołem kwadrans przed nabożeństwem. W czasie Mszy świętych komunijnych ławki w głównej nawie przeznaczone są wyłącznie najbliższym osobom dzieci pierwszokomunijnych, dlatego prosimy ich nie zajmować. Prosimy by osoby niezwiązane z tą uroczystością przyszły do kościoła o innej porze.
 11. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 12, 15 rozpocznie się na błoniach Jana Pawła II festyn z okazji Dnia Dziecka. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty i rożne animacje. Dla najmłodszych będą rozstawione dmuchańce. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczka „Bajkową Ciuchcią.” Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii o godz. 13.15 na błoniach przy ogrodzie Matki Bożej.
 12. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie w kaplicy dominikańskiej osób wybierających się na wakacyjną pielgrzymkę małżeństw do Ziemi Świętej.
 13. Ostatnia szansa nabycia ostatnich egzemplarzy najnowszego numeru "Dróg Miłosierdzia". Czasopisma znajdują się na stoliku za ławkami.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl